Zbigniew Maleszewski (ur. 1924, zm. 3 maja 2017) ⊾

Zbigniew Maleszewski – rocznik 1924, wybitny artysta, architekt i rzeźbiarz, inspirator Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, były żołnierz AK, uczestnik Powstania Wileńskiego, obecnie odznaczonym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
„Jestem człowiekiem wolnym, ale ja nie jestem uzależniony od szefa – jestem na emeryturce, nie włażę w paradę nikomu, żyję sobie z moimi kotami i lubię, jak odwiedzają mnie przyjaciele. Robię to, na co mam ochotę – latem przy kamieniu, zimą – przy komputerze, nie wadzę nikomu, a przede wszystkim ? nie mam potrzeby żeby robić komuś psotę. Jestem wolny ? na pewno od jakichkolwiek złych zamiarów”
Napisał ponad siedem książek, między innymi o Khajuraho, masonerii i Tajlandii. Książki cały czas czekają na wydawcę, tak samo jak pamiętnik, Maleszewskiego ? „Dziennik umierającego rzeźbiarza” ma już trzy tomy.

© Copyright Marcin Niemiec Photography Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione. It is not only illegal but also unethical to steal other people’s work. Please, don’t do it.
error: Content is protected !!